Tel : 0533 562 83 95


Bosch Akü Değişimi, Mutlu Akü Değişimi, İnci Akü Değişimi, Varta Akü Değişimi Ve Daha Pek Çok Marka Akü Değişim Hizmeti Vermekteyiz.

Aracınız ve Akü Değişimi İle İlgili Tüm Çözümler Şimşek Qpel Özel Servisi'nde! Qpel Özel Servis Olarak, İnci, Varta, Mutlu ve Bosch Markalarına Akü Değişim Yapmaktayız.

Mutlu, İnci, Varta, Bosch Akü Değişimi ve Tüm İşlemler İçin Hemen Arayın

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden ve ihtiyaç durumunda araca bunu elektrik enerjisi olarak sağlayan komponenttir.

Akü, pozitif ve negatif plakalar gibi birbirinden farklı materyallerin bir sülfürik asit ve su çözeltisine batırıldığında oluşan kimyasal reaksiyondan voltaj üretir.


Akü ürettiği bu voltajı araç motoruna ilk hareketini veren marş motorunu çalıştırmak ve araç motoru çalışmadığı zamanlarda radyo, koltuk ısıtma, aydınlatma ve sensörler gibi her türlü elektrik tüketicilerine enerji sağlamak için kullanır. Araç teknolojilerindeki hızlı gelişmeyle birlikte akünün görev ve sorumlulukları da artmaktadır.

Performans testleri ve akü kutup başı – gövde kontrolleri ile tespit ve teşhis edilen mevcut araç akünüzün durumu gibi aracınıza alacağınız yeni akünün özelliklerinin belirlenmesi de çok önemlidir. Yeni akünün araç üreticisinin tavsiye ettiği ve aracın donanımına uygun özelliklerde olduğundan ve akü montajının düzgün yapıldığından emin olunmalıdır. Unutmayın, kutup başının aşırı sıkılması kutup başının kopmasına ya da kutup başı – kapak bağlantısının açılarak asit sızıntısı olmasına sebep olabilir. Gereğinden az sıkılması ark oluşumuna sebebiyet vererek akünün patlamasına neden olabilir.

‘Akü Kontrolü’, ‘Akü Şarjı’ ve ‘Akü Değişimi’nde gereksinim duyduğunuz profesyonel destek için Şimşek Oto Servisi'ne  başvurabilirsiniz.

Özellikle yeni modeller ile birlikte artan araç teknolojisi, araçlarda tespit edilmesi daha zor arızaların karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Şimşek Oto Servisi'nde bulunan güncel arıza tespit cihazlarıyla ortaya çıkmış ve gösterge panelinde arıza uyarısını yakmış olan arızanın hangi sistem – parça kaynaklı olduğu saptanmaktadır.

Etiketler : opel özel servis ataşehir, anadolu yakası opel özel servisi, opel özel servis bostancı, opel özel servis, özel servis, opel servisi

Randevu Almak İçin

Şimşek Oto