Tel : 0533 562 83 95


İçten yanmalı motorların tümünde triger zinciri veya triger seti vardır. Araç üreticilerin tercihine göre, bazı araç modellerinde triger zinciri varken bazılarında ise biraz daha yeni sayılan triger seti bulunur. Triger zincirinin yapısı metal malzemeden oluşmaktadır.

Timing Belt ya da Timing Chain olarak adlandırılan triger (eksantrik) zinciri, içten yanmalı motorların en kritik parçalarından biridir.

Tıpkı bisiklet zinciri gibi olan triger zinciri aracın model ve motor yapısına göre tekli, ikili ya da üçlü olabilmektedir.

Motor içerisindeki ateşlemenin başarılı olması için motorun uygun miktarda hava ve yakıt karışımına ihtiyacı vardır. Bunun için de motor valflerinin tam ve doğru zamanda açılıp kapanması gerekir.

Valflerin doğru zamanda açılıp kapanabilmesi için krank mili ile eksantrik milinin birlikte aynı hızda dönmesi gerekir. Bu birlikte dönme senkrenizasyonunu sağlayan ise triger zinciridir. Bu sebeple zamanlama zinciri olarak da adlandırılır.

Bu nedenle zamanında yapılmayan periyodik bakımlar ve motordaki motor yağı seviyesinin azlığı triger zincirinin ömrünü azaltır. Aracın motoru az motor yağı ile çalıştığında zaman içerisinde triger zincirinin esnemesine ve kırılmasına neden olur.

Triger zincirinin ömrünü uzatmak için aracın motorunun yağ bakımları zamanında yapılmalıdır. Kaliteli ve doğru viskozite aralığındaki motor yağı kullanılmalıdır. Periyodik bakım esnasında, motorun içerisine konulan motor yağ miktarının doğruluğuna dikkat edilmelidir. Profesyonel Destek Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Baskı Balata Volant Değişimi, Triger Seti Değişimi, Astra Zincir Set Değişim Hizmetleri İçin Bize Her Zaman Ulaşabilirsiniz. Garantili Baskı Balata Volant Değişimi Ve Triger Seti Değişimi, Uzman Ekibimiz Tarafından Yapılmaktadır.

Qpel Yağ Değişimi, Yağ Bakımı

Qpel Yağ Değişimi, Yağ Bakımı hizmetlerimiz için Anadolu Yakası’nda bulunan Şimşek Opel Özel Servisi’mize bekleriz.

Garantili Qpel Yağ Bakımı ve Değişim Hizmeti, Baskı Balata Volant Değişimi, Triger Seti Değişimi, Astra Zincir Set Değişim Hizmetlerimiz vardır.


Zincir Set Değişimi

İnsignia, Mokka, Astra Zincir ve Yağ Değişimi, Yağ Bakımı En Uygun Fiyatlarla Şimşek Opel Özel Servis’te.

İnsignia Zincir Değişimi, Mokka Zincir Değişimi, Astra Zincir Set Değişim ve tüm Opel markalarının zincir seti değişimini yapmaktayız. 


Randevu Almak İçin

Şimşek Oto